کوره صنعتی ذغال چیست؟

کوره صنعتی ذغال دارای یک سیستم حرارت دهی غیرمستقیم به چوب است و پخت چوب را در خلاء انجام می دهد؛ از قابلیت های این کوره ها دارا بودن سیستم کنترل، امکان کنترل دود،کنترل یکنواخت دمای داخل کوره، سیستم قطران گیر و … می باشد.

گروه “تهران برتر” مفتخر به تولید و راه اندازی برترین کوره صنعتی ذغال در ایران همواره آماده به خدمت برای همکاری با شما عزیزان جهت راه اندازی بهترین کارخانه تولید انواع ذغال در کشور می باشد؛ کوره صنعتی ذغال “تهران برتر” توانایی تولید بهترین ذغال چینی و بریکت چینی را دارا می باشد این نوع کورهT ذغال چینی را با بهترین کیفیت تولید کرده و تا دمای هشتصد درجه سانتیگراد مقاومت دارد.

این نوع کوره صنعتی ذغال بدلیل چند لایه بودن از حداقل اتلاف حرارت و انرژی برخوردار بوده و در نهایت منجر به مصرف حداقل سوخت، بازدهی بیشتر و هزینه کمتر می شود.

چرا کوره صنعتی ذغال؟

پیش از عرضه کوره صنعتی ذغال به بازار، برای تولید ذغال از کوره های سنتی استفاده می کردند؛ این کوره ها مشکلاتی را داشتند که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

– عدم کنترل

سطح کنترل این کوره ها نزدیک به صفر بود و  به همیل دلیل ذغال تولیدی، قسمتی خاکستر، قسمتی سالم و قسمتی خام بود. اندک کسانی بودند که با استفاده از تجربه سالیان دراز، می توانستند محصول خوب تولید کنند.

– راندمان پایین

در استفاده از نوع سنتی کوره ها، همان تعداد معدودی که می توانستند با استفاده از تجربیات سالیان دراز خود، محصول با کیفیت تولید کنند هموره با مشکل راندمان پایین دستگاه مواجه بودند؛ راندمان زیر ۲۰ درصدی این کوره ها یک مشکل جدی در توسعه کسب و کار و سختی کار محسوب می شد.

– زمان زیاد

تولید ۵۰۰ کیلو محصول در کوره های سنتی حداقل ۶ روز زمان نیاز دارد!

آلایندگی بالا و سختی کار نیز از دیگر معایب این کوره هاست.

برند مستر زغال به پشتوانه سال ها تجربه در امور مشاوره، راه اندازی، تجهیز و پشتیبانی انواع خطوط تولید صنعتی زغال، ابداع جدید‌ترین ماشین‌آلات و بهره گیری از دانش فنی روز دنیا، فعالیت خود را از سال ۹۳  آغاز کرده است.